III Turniej Muzyków Prawdziwych. Kapela PoPieronie ponownie jedzie do Szczecina!

Witajcie 🙂

Dobrych informacji na 2017 rok nie koniec, ponieważ już po raz drugi zaprezentujemy swoją twórczość w jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce – Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza!

To wielki zaszczyt mieć po raz kolejny możliwość ponownego wystąpienia w ramach
III. edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych oraz reprezentować kulturę i tradycje muzyczne Żywiecczyzny. Warto również dodać, iż w tym roku będziemy jej jedynymi reprezentantami. W ubiegłym roku znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych.

Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 31.08. – 03.09. br.

Turniej Muzyków Prawdziwych to konfrontacja, a zarazem spotkanie na scenie Filharmonii wykonawców wiernych muzyce źródeł, jak i interpretujących ją na nowo. W szranki staną muzycy tradycyjni różnych regionów oraz wykonawcy inspirujący się tradycją, od rekonstrukcji, przez folk, jazz aż po muzykę eksperymentalną.

Miejscem Turniejowych występów jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ikona współczesnej architektury, której akustyka pozwala wybrzmieć niuansom muzyki tradycyjnej.

Reportaż z II edycji Turnieju Muzyków Prawdziwych z naszym udziałem, 2016 r.

Wydarzenie to nieprzypadkowo odbywa się w Szczecinie. To miasto doskonale pamięta, że po drugiej wojnie światowej właśnie na ziemie Pomorza Zachodniego przybyli ludzie z najróżniejszych terenów geograficznych i kulturowych, przywożąc ze sobą bagaż zwyczajów i języka wielu regionów. Szczecin stał się miejscem spotkania wielu tradycji i jest nim do dziś.

Miejscem Turniejowych występów jest ikona współczesnej architektury, Filharmonia w Szczecinie. Doskonała akustyka tworzy odpowiednie warunki do prezentacji tradycyjnych wykonań, a presto miejsca to należycie oddana przestrzeń muzyce ludowej. Turniej Muzyków Prawdziwych rozgrywany właśnie w Filharmonii w Szczecinie wydobywa wzajemne wpływy tradycji i klasyki, ukazując wartość obu gatunków i walory ich współbrzmienia.

Uczestników Turnieju Muzyków Prawdziwych oceniać będzie jury w składzie: dr Weronika Grozdew- Kołacińska, dr hab. Bogdan Matławski, prof. US oraz Wojciech Ossowski.

Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu: http://turniej.filharmonia.szczecin.pl

Do zobaczenia w Szczecinie 🙂
Kapela PoPieronie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.