Cześć!

Ostatnim czasem wiele się u nas działo, więc powoli nadrabiamy zaległości..   Jako, że na zewnątrz panują wręcz afrykańskie upały przeniesiemy Was na #czarnyląd, bowiem w dniach od 5.-12.05 br. część muzyków Kapela PoPieronie uczestniczyła w niecodziennym projekcie pn. “#Górale na Saharze – #Nomadzi w Beskidach”.

Zuza, Wojtek oraz Karolina (przyjaciółka kapeli) podjęli wyzwanie i wspólnie z marokańską grupą Chigaga Group nawiązywali kontakt z tamtejszą kulturą, poprzez naukę gry na rodzimych instrumentach w oparciu o folklor Beskidu Żywieckiego, jak również saharyjskiego.

Zuza i Wojtek na Saharze.

Koncerty głównie odbywały się na terenie kampusu, mającego miejsce na Saharze, a także w prywatnych domach Nomadów.

Była to już kolejna edycja tego oryginalnego projektu, który miał na celu zjednoczenie i pogłębienie relacji międzykulturowych. Dzięki spędzonym chwilom w #Afryce udało się opracować kilka melodii, które wraz z Nomadami już wkrótce będzie można usłyszeć na polskich scenach.

Ekipa beskidzkich “obieżyświatów” poznała piękną, #marokańską muzykę, która była sednem tego wyjazdu. Dzięki organizatorom #pierony miały możliwość zwiedzić wytwórnię filmową #atlasstudios w #Warzazat, nocować w ruinach XVI w Haremu, jaździć na wielbłądach, czy też uczestniczyć w ekstremalnych wyścigach po wydmach.

————————————————
Z tego miejsca pragniemy zaprosić wszystkich Was do wsparcia kolejnej edycji projektu crowdfundingowego pn. #góralenasaharze#nomadziwbeskidach. Więcej informacji pod poniższym linkiem -> https://polakpotrafi.pl/projekt/gorale-na-saharze

Pozostały jeszcze 3 dni, a brakuje nie wiele!
————————————————

P.S. Dziękujemy przede wszystkim Anecie Okupskiej-Pońc (Etno-Chata Topolej Góra Kolorów i Etnopole Festival) za organizacje tego wspaniałego wyjazdu oraz naszym bardzo serdecznym Nomadom za opiekę, saharyjską kuchnię i wspaniałe towarzystwo

Galeria:

Pozdrawiamy
#kapelapopieronie

Kapela PoPieronie – Pod Jaworem
https://www.youtube.com/watch?v=G8NSiUE2KFY

https://popieronie.pl/

#folk #popieronie #beskidy